Marisa Sgaravatti Trophy 2022

Data publikacji: 09.07.2022

W dniach 5-8 lipca w Szwajcarii w Golf Club de Bonmont odbył się Europejski Drużynowy Turniej Międzynarodowy XXXI Marisa Sgaravatti Trophy, w których wzięły udział seniorki – reprezentantki 17 krajów, w tym Polski.

Polskę reprezentowały Ewa Geritz, Sławomira Konieczna, Małgorzata Yusufali, Beata Szmidt oraz kapitan Dorota Ciesielska.

Seniorki z Polski po dwóch rundach kwalifikacyjnych uplasowały się na 16 miejscu. Następnie w 5 matchplayach wygrały z Węgierkami 3 do 2. A ostatniego czwartego dnia zawodów przegrały o 15 miejsce z drużyną Luksemburga.

W tym Europejskim Mistrzowskim Turnieju dla seniorek, z bogatą ponad 30-letnią historią, biorą udział uczestniczki z ponad 20 krajów. Gromadzi na starcie pasjonatki golfa, bardzo często o przeszłości zawodniczej, które w dalszym ciągu rywalizują o najwyższe trofea sportowe w swoich kategoriach.

Dla naszego klubu dużą satysfakcją jest funkcja kapitańska Doroty Ciesielskiej, która nie tylko prowadziła drużynę, ale i sama również w niej grała. Gratulujemy występu w Szwajcarii – Dorocie i całej drużynie pań!